Informacje o marce Arcteryx

Nazwa "Arc'teryx" wywodzi się od archeopteryksa (łac. archeopteryx lithographica), pierwszego gada, który wykształcił pióra by wznieść się w powietrze, uwalniając się w ten sposób od ograniczeń horyzontalnego świata.

Firmę Arc'teryx założono w 1989 roku w Vancouver w Kanadzie, gdzie do dziś znajdują się siedziba głównego biura, studia projektowe oraz główne zaplecze produkcyjne. Głównym celem przedsiębiorstwa jest tworzenie jak najlepszych produktów, przy czym nie skupia się na ich stopniowym doskonaleniu, lecz na radykalnej poprawie aktualnego stanu. Projektanci firmy nie starają się przewyższyć konkurencji lecz szukają innowacyjnych sposobów konstruowania nowych produktów.

Arc'teryx tworzy nowatorskie technologie konstrukcyjne, opracowuje projekty zmieniające standardy oraz wprowadza wyspecjalizowane technologie wytwarzania tkanin. Zainspirowani ewolucją pracują z pasją aby zwiększać wydajność swoich produktów w najtrudniejszych warunkach. Wynikiem tych starań jest silna reputacja jako najlepszych projektantów odzieży górskiej na świecie. Po opracowaniu linii produktów dla kanadyjskiego wojska firma zasłynęła również jako najlepsi projektanci odzieży militarnej.

Największą zaletą Arc'teryxa jest profesjonalne połączenie bezkonkurencyjnego designu, materiałów najlepszej jakości oraz innowacyjnej konstrukcji zapewniającej wygodę i wytrzymałość.